Przegląd mediów – czerwiec #3

W najnowszym czerwcowym przeglądzie mediów przeczytacie o sprawnym onboardingu, w tym o handbooku dla nowych pracowników nawiązującym do kultury organizacyjnej zbudowanej wokół Gwiezdnych Wojen oraz o nietypowym spotkaniu rekrutacyjnym w IKEA. Zapraszamy do lektury!

Onboarding – nie taki diabeł straszny, jak go malują

Pierwszy dzień w nowym miejscu pracy wiąże się ze stresem i pracownika i pracodawcy. Jak powinien go zaplanować HR-owiec, żeby wszystko przebiegło sprawnie i przyjemnie? Kilka ciekawych porad znajdziecie w tekście o onboardingu.

Twoja firma ma unikalną kulturę pracy? Pokaż to!

Jak jesteśmy już przy onboardingu koniecznie muszę wspomnieć o Podręczniku Dev Knighta firmy eEngine.pl. Maciej Pawłowski, twórca Podręcznika pisze, że to wyjątkowy dokument, który ma spełniać bardzo ważną rolę – pomóc nowo przyjętemu pracownikowi w zaaklimatyzowaniu się w firmie. To jedna z jego najważniejszych funkcji, ale nie jedyna”. Czy w Waszych firmach też istnieją takie instrukcje dla nowych pracowników? Jeżeli tak, koniecznie pochwalcie się nimi w komentarzu!

Make a chair & Take a seat” – akcja Ikea

Chyba nie ma w branży osoby, która nie widziała memu o tym, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w Ikei:

ikea-joke-1

Krąży po wszystkich social media od kilku dobrych lat. Polski Oddział firmy postanowił wcielić go w życie i zaprosił ponad 100 studentów bydgoskich uczelni na nietypowe spotkanie rekrutacyjne. Bardzo udany pomysł!

Polecamy również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *