Przegląd mediów – wrzesień #3

W dzisiejszym przeglądzie newsów branżowych przeczytacie między innymi o angażowaniu pracowników w działania CSR, nowym sezonie programu Top Recruiter, czynnikach psujących programy poleceń pracowniczych oraz dowiecie się, jak być dobrym rekruterem w social media.

Zaangażuj pracowników w CSR

Ostatnio coraz częściej przy okazji rozmów o employer brandingu pojawia się temat działań na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu. W końcowym rozrachunku zyskują na tym wszyscy: firma, jej pracownicy oraz otoczenie społeczne. I wcale nie potrzeba na to wielkiego budżetu, co pokazuje przykład poznańskiej firmy Cognifide. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule dostępnym na portalu Brief.pl.

Lęk przed polecaniem? Co psuje programy poleceń pracowniczych

Marcin Giełzak na blogu Sharehire wskazuje 10 barier, które powodują, że ludzie nie chcą angażować się w programy poleceń pracowniczych. Warto zajrzeć. Czy Wasze obserwacje w tym temacie są podobne? A może dodacie coś jeszcze do tego zestawienia?

Top Recruiter – Reign of the Bosses

W listopadzie rusza kolejny sezon reality show, w którym główne role odgrywają rekruterzy. To już czwarta odsłona tej serii. W porównaniu do wcześniejszych edycji, ta będzie realizowana w innej niż dotychczas formule. Przedsmak tego, co się wydarzy, możecie już obejrzeć na stronie Top Recruiter.

Glassdoor Employer Branding Summit 2015

Już niebawem, bo 25 września odbędzie się druga edycja wydarzenia skierowanego do praktyków oraz pasjonatów employer brandingu. Organizuje je amerykański serwis Glassdoor. Nie martwcie się, że konferencja ma miejsce w San Francisco – wy też możecie wziąć w niej udział! Aby obejrzeć bezpłatnie transmisję on-line, wystarczy zarejestrować się pod tym linkiem.

Jak być dobrym rekruterem w social media?

Dla rekruterów obecność w mediach społecznościowych to dziś obowiązek. Grupa Progres wraz z GoldenLine.pl przygotowała najlepsze praktyki oraz drogowskazy, dzięki którym każdy rekruter znacznie zwiększy swoją szansę na sukces.

Polecamy również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *