Pracodawcy w Polsce otwierają przedszkola

Jedna ze stołecznych uczelni już niebawem będzie dysponowała własnym przedszkolem, które znajdzie się w granicach jej kampusu. W placówce znajdzie się 80 miejsc – w tym dla dzieci pracowników.

Z końcem lipca na terenie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie powstanie przedszkole. Będzie ono dostępne przede wszystkim dla dzieci pracowników oraz studentów uczelni, ale także dla osób z zewnątrz. Przy okazji w przedszkolu praktyki będą mogli odbyć studenci z Wydziału Nauk Pedagogicznych uczelni.

Chyba nie jest tajemnicą, jak dużym udogodnieniem dla pracujących rodziców jest przedszkole w miejscu pracy. Obecnie jest to jeden z najbardziej pożądanych benefitów na rynku, chociaż wciąż niewiele firm oferuje takie świadczenie. Nie zapominajmy, że uczelnie wyższe również zaliczają się do grona pracodawców (i to tych większych)  – w 2014 roku UKSW zatrudniało 1162 (w tym kadrę naukowo-dydaktyczną oraz pracowników administracji).

Czy przykład z UKSW powinni wziąć również pracodawcy? Na pewno. Oczywiście nie każdy może sobie na to pozwolić – wiąże się to z kosztami, zapewnieniem pomieszczeń, kadry dydaktycznej… Jednak dla pracowników może być forma wsparcia w planowaniu codziennych czynności i oszczędność czasu, istotne w zachowaniu równowagi między życiem prywatnym a zawodowym. Może być to korzystne dla firm, których siedziby znajdują się na obrzeżach dużych miast lub poza ich granicami, kiedy jest bardzo prawdopodobne, że pracownicy muszą dojeżdżać do pracy wiele kilometrów. W Polsce takie rozwiązanie wprowadziła m.in. firma Solar, ulokowana w Owińskach pod Poznaniem.

Więcej na temat przedszkola na UKSW przeczytacie tutaj.

Opublikowane w: HR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *