Ślub na koszt pracodawcy? Niektóre firmy już to praktykują

Prezes jednego z amerykańskich startupów postanowił dofinansowywać śluby swoich pracowników, chcąc w ten sposób polepszyć sytuację życiową osób postawionych przed dużym wydatkiem.

Firma Boxed, oferująca robienie zakupów przy pomocy aplikacji mobilnej, już niedługo będzie wspierać finansowo swoich pracowników przy organizacji ślubów. Warunki są dwa: ich wartość nie może przekroczyć 20 tys. dolarów, a pracownik, któremu udzielone zostaje dofinansowanie musi być zatrudniony na cały etat. Prezes startupu podjął taką decyzję po rozmowie z pracownikiem, który musiał odłożyć pieniądze na wesele będąc w trudnej sytuacji materialnej. Obecnie Boxed zatrudnia 122 pracowników na pełen etat, a kilku z nich już zdecydowało się na przyjęcie wsparcia.

Startup może pozwolić sobie na taki program głównie dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w wysokości 100 milionów dolarów. Prezes liczy na to, że dzięki tego typu pomocy materialnej zespół będzie bardziej zaangażowany i zadowolony, a za wsparcie pracodawcy odwdzięczy się lojalnością.

Inicjatywę amerykańskiego startupu na pewno można zaliczyć do grupy niestandardowych benefitów, które podbijają rynek pracy, przyciągają pracowników i kreują wizerunek atrakcyjnego pracodawcy, dodatkowo przejmującego się losem swoich zatrudnionych. Do innych nietypowych świadczeń pozapłacowych na zagranicznych rynkach pracy można zaliczyć finansowanie mrożenia komórek jajowych, operacji zmiany płci, miejsce na cmentarzu lub urlop na podleczenie złamanego serca.

Czy również w Polsce doczekamy się tak oryginalnych benefitów? Czas pokaże.

Link do źródła znajdziecie tutaj.

Opublikowane w:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *