Przegląd mediów – październik #1

Zapraszamy do nowej jesiennej prasówki HR-owej!

Bezrobocie w Polsce. Radość czy smutek?

Mamy drugie najniższe bezrobocie w UE. Eurostat podaje, że stopa bezrobocia w Polsce w sierpniu była na poziomie 3,4 proc. Jesteśmy na podium w jednym szeregu z Niemcami. Minusem związanym z tą sytuacją jest fakt, że mamy bardzo widoczny problem z pozyskaniem i utrzymaniem pracowników. Plusem jest to, że pracodawcy inwestują w wynagrodzenia, upubliczniają informacje o zarobkach, podejmują działania, które mają przyciągać pracowników i poprawić komfort pracy. Więcej informacji znajdziesz tutaj: Artykuł o bezrobociu w sierpniu

Employer branding w FMCG

Co jest trudnością w spójnym budowaniu wizerunku pracodawcy w tej branży? Odpowiedzi szukajcie w artykule Praktyczny Employer branding w branży FMCG. To szybkie kompendium wiedzy, które podpowie na czym się skoncentrować, aby skutecznie dotrzeć do kandydatów.

Poszukiwany zawód: księgowa

Jest to jeden z bardziej deficytowych zawodów w Polsce. W artykule W Polsce brakuje księgowych autorzy wspominają, że jednym z powodów jest niedopasowanie kandydatów do oczekiwań pracodawcy i dodaje kilka wskazówek dla księgowych przy szukaniu pracy. A Wy co sądzicie na ten temat?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *