Fun at work Summit 2019 – święto radości i doceniania w pracy

Według raportu Fun at Work 2018 docenianie to drugi najważniejszy atrybut pracodawcy (aż 94% wskazań). Tymczasem tylko 53% pracowników czuje, że pracodawca ich docenia. Docenianie ma więc niezwykłą moc! Jak wykorzystać jego potencjał w budowaniu kultury radości w pracy, zwiększając jednocześnie zaangażowanie pracowników? Tej tematyce poświęcona będzie druga edycja konferencji Fun at Work Summit 2019, która odbędzie się 20 marca w Warszawie.

Kultura doceniania kulturą przyszłości

Czy kultura organizacji, której podstawą jest docenianie i feedback pracowników, może być efektywna? W Polsce oficjalne systemy doceniania ma tylko 39% firm, podczas gdy w USA jest to aż 80% organizacji.* Z pewnością kultura doceniania mogłaby stać się podstawą do tego, aby wyróżnić Twoją organizację, zapewnić przewagę nad konkurencją oraz przyciągać odpowiednich kandydatów, a w konsekwencji zwiększyć ich zaangażowanie i zatrzymać w firmie na dłużej. Jedną z firm, które budują swoją kulturę w oparciu o docenianie pracowników, jest Amrest. Lubimy sobie dziękować, gratulować i okazywać uznanie. Cieszymy się z naszych sukcesów, przełomowych pomysłów, osiągniętych celów. Dziękujemy sobie za udzielone wsparcie, za dobrze wykonaną pracę. Wykorzystujemy każdą okazję, aby powiedzieć: dziękuję i gratuluję – mówi Katarzyna Zadrożna, Culture & Communication Global Senior Manager w firmie Amrest, która w trakcie wydarzenia opowie na przykładzie swoich działań, jak zbudować i wdrażać efektywnie kulturę doceniania oraz jak mierzyć siłę doceniania i angażować pracowników w tworzenie radosnego miejsca pracy. Podczas konferencji dobre praktyki zaprezentują również firmy, które doceniają na co dzień – Microsoft, Allegro, Deloitte, Nordea czy ING Tech.

Moc empatii w biznesie

Empatia w biznesie – jak powinno się właściwie ją definiować? O mocy empatii w organizacji opowie Belinda Parmar, CEO The Empathy Business, która w swoich działaniach łączy te dwie na pozór odległe od siebie kwestie – empatię i biznes. Twórczyni wielu kampanii z tego obszaru oraz pionierka World’s Emphaty Index, we współpracy z Harvard Business Review, podzieli się wnioskami z międzynarodowych badań oraz swoim doświadczeniem w tym obszarze.

Feedback jest ważny

91% pracowników, którzy otrzymują informację zwrotną raz w tygodniu, odczuwa docenienie i satysfakcję. Pozytywna informacja zwrotna jak i konstruktywna krytyka to kwestie, których wszyscy chcemy doświadczać w pracy i jest to dla nas bardzo ważne. Dodatkowo 76% pracowników, którzy są częściej chwaleni za swoje działania deklaruje, że czują się szczęśliwi w miejscu pracy i mają więcej energii do działania. Alternatywne narzędzie doceniania, wspierające udzielanie natychmiastowego feedbacku, przedstawi Jakub Semerda. O efektywnym wdrożeniu działań, związanych z udzielaniem ciągłego feedbacku wewnątrz firmy, opowie z kolei Iwona Borzym, Nordea.

Historie z mocą doceniania

Kultura budowana na empatii, docenianiu i radości w pracy wymagają odpowiedniej oprawy. Działania i ich wdrożenie to tylko połowa sukcesu. Jak powinno się komunikować te działania wewnątrz, a następnie na zewnątrz firmy, budując przy tym atrakcyjną markę pracodawcy? O tym, jak opowiadać historie, pełne doceniania i radości, które inspirują i wciągają, powie Piotr Bucki.

Przyjdź na konferencję i przekonaj się, że doceniani pracownicy są szczęśliwsi i bardziej zaangażowani.

Szczegółowe informacje i rejestracja: www.funatwork.pl

Dla czytelników bloga GlodenLine przygotowaliśmy specjalny rabat! Wystarczy wpisać przy rejestracji kod GL_100_Fun

Do zobaczenia!

Informacje praktyczne:

Co? Konferencja Fun at Work Summit 2019: Docenianie ma moc!
Gdzie? ul. Mysia 3, Warszawa
Kiedy? 20.03.2019
Organizatorzy: HRM Institute oraz AmRest

Partner Główny: Preeshare
Partnerzy/ Wystawcy: Microsoft, MT Biznes, HealthDesk, Activy, Daily Fruits
Patroni medialni: GoldenLine, HRstandard.pl, HR Polska, employerbranding.pl, HRnews.pl, Miesięcznik Benefit, Magazyn HR Business Partner, Personel Plus, Miesięcznik Rekruter

 

 

Opublikowane w:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *