VIII Kongres HR Spółek Giełdowych SEG

24-25 kwietnia br. w Hotelu Warszawianka w Jachrance spotkali się przedstawiciele działów personalnych polskich spółek giełdowych, aby porozmawiać o problemach i wyzwaniach dotyczących zarządzaniem zasobami ludzkimi, z którymi HR’owcy spotykają się w codziennej pracy.

Za nami ósma edycja Kongresu HR, który od 2012 roku jest jednym z najważniejszych spotkań przedstawicieli działów personalnych spółek notowanych na warszawskim parkiecie. Podobnie, jak w poprzednich latach, zagadnienia omawiane były w formule dyskusji panelowych i debat segowskich, które cieszą się największą sympatią wśród uczestników i prelegentów. W czasie ich trwania, blisko dwudziestu praktyków podzieliło się swoimi doświadczeniami i obserwacjami. Dyskutowaliśmy o projektach, które odzwierciedlają rewolucję technologii cyfrowej, pracę nad kulturą organizacji i rozwojem pracowników. Wiele uwagi poświęciliśmy też zmianom regulacyjnym, próbując odpowiedzieć, które już teraz wymagają opracowania odpowiednich rozwiązań HR. Już dzisiaj zapraszam na kolejną, dziewiątą edycję, która odbędzie się w kwietniu 2020 roku – mówi Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu w Stowarzyszeniu Emitentów Giełdowych.

Program pierwszego dnia Kongresu podzielony był na 3 bloki tematyczne – motywacja pracowników, zmiany regulacyjne dotyczące pracowników i pracodawców oraz technologia i cyfryzacja w obszarze HR. Podczas pierwszego panelu dyskusyjnego pt. „Motywacja pracowników” moderowanego przez Mirosława Kachniewskiego (Prezes Zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych) paneliści: Marek Gadacz (Partner, Doradca Podatkowy w CRIDO), Marta Kolimaga (Hype Innovation Partner) oraz Robert Moreń (Dyrektor ds. Komunikacji w Benefit Systems), omówili takie kwestie, jak: programy dla pracowników i zarządzanie świadczeniami w spółce; programy innowacji pracowniczych jako element motywacyjny oraz programy motywacyjne oparte o akcje.

W drugim bloku pt. „Zmiany regulacyjne dotyczące pracowników i pracodawców” była mowa o: roli HR w compliance; wdrażaniu PPK z korzyścią dla spółki i pracowników; zmianach w zakresie prawa pracy; Post – RODO oraz zatrudnieniu i płacach w kontekście regulacji antymonopolowych.

Ostatni blok poświęcony był technologii i cyfryzacji w obszarze HR. Zaproszeni eksperci podczas trzech debat przedstawili problematykę takich zagadnień, jak: sztuczna inteligencja, nowe technologie w zakresie doskonalenia zawodowego oraz cyfrowa transformacja HR w praktyce.

Drugiego dnia Kongresu tradycyjnie odbyły się dwie tury warsztatów tematycznych, które dotyczyły
problematyki takich zagadnień, jak:

  • Odpowiedzialność podmiotów zbiorowych: rola HR w wykazywaniu należytej staranności
  • Programy motywacyjne i systemy kafeteryjne – kontrowersje wokół opodatkowania i oskładkowania
  • Narzędzia doskonalenia zawodowego pracowników w procesach transformacji cyfrowej organizacji
  • Świadczenia pozapłacowe to dla firmy opłacalna inwestycja
  • Pracownicze Plany Kapitałowe- prosto i wygodnie
  • Jak budować zaangażowanie pracowników wykorzystując cyfrowe narzędzia HR?
  • Zabezpieczenie przed roszczeniami o mobbing i dyskryminację

Na zakończenie wydarzenia zaplanowana była dyskusja panelowa „Nowe wyzwania HR w spółce
giełdowej” podczas której poruszone zostały takie kwestie, jak: procedury dotyczące wszystkich
pracowników (sygnaliści, antykorupcja etc.) oraz zagadnienia pracownicze w raportach niefinansowych.
Organizatorem Kongresu było Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *