Czego pragną pracownicy, czyli co pomoże zainteresować kandydata ofertą

Wybierając nowego pracodawcę Polacy wciąż przede wszystkim kierują się wysokością wynagrodzenia. Ten, kto oferuje więcej niż rynek, ma pierwszeństwo w wyborze kadry. Jednak pensji nie można podnosić w nieskończoność. Co zatem zaoferować kandydatom, żeby rozważyli naszą ofertę?

Oto trzy benefity, które w badaniach uzyskują największe zainteresowanie pracowników i jeden polecany
przez ekspertów.

Możliwość pracy zdalnej
Praca z domu przestała być luksusem zarezerwowanym dla specjalistów i freelancerów. Dziś o możliwość wykonywania obowiązków poza firmą upomina się większość pracowników biurowych. Z badań wynika, że rozwiązanie jest szczególnie pożądane przez osoby między 18 a 45 rokiem życia. Co istotne, badani deklarowali, że nie oczekują wiele. Możliwość pracy z domu przez jeden lub dwa dni w miesiącu dla większości byłaby satysfakcjonująca.

E-learning
Potrzeba rozwoju i podnoszenia kwalifikacji jest wśród pracowników bardzo wysoka i można powiedzieć, że w ostatnim czasie trend nabiera na sile. Równocześnie rozwiązania od lat stosowane w tym obszarze powoli przechodzą do lamusa. Studia podyplomowe, czy kilkudniowe wyjazdowe szkolenia są skuteczne, jednak w związku z wysokimi kosztami firma jest w stanie zaoferować je jedynie wąskiemu gronu pracowników. Dodatkowo wymagają czasu, który pracownik musi wygospodarować albo z czasu wolnego, albo godzin pracy. Zadowalającym kompromisem okazuje się bogata oferta e-learningu, w której znajdują się zarówno kilkugodzinne kursy, jak i studia podyplomowe. Nauka on-line jest nie tylko tańsza od stacjonarnej, ale przede wszystkim pozawala na zdobywanie wiedzy wtedy, kiedy mamy czas, niwelując przy okazji konieczność dojazdów, czy koszty związane z zakwaterowanie. Dzięki zniżkom grupowym można m.in. zaoferować wszystkim pracownikom kurs wybranego języka
obcego.

Prywatna opieka medyczna i ubezpieczenie na życie
Jesteśmy pragmatyczni i odpowiedzialni. Karty sportowe, które otrzymuje ponad połowa pracowników, w rzeczywistości wykorzystywane są przez zaledwie co piątą osobę. Zdecydowana większość woli benefit w postaci prywatnej opieki medycznej, nawet, jeśli musiałaby częściowo pokryć jego koszty oraz dodatkowe ubezpieczenie na życie. Chcemy mieć pewność, że w razie wypadku losowego lub choroby otrzymamy ekstra wsparcie.

Dodatkowe dni wolne
Liczba dni urlopowych wyznaczona przez kodeks pracy to minimum, jakie przysługuje pracownikowi. Jeżeli pracodawca ma życzenie, może zwiększyć ich liczbę. Część firm dodatkowymi dniami urlopowymi premiuje np. dobre wyniki lub przedterminowe zakończenie projektu. Popularnym rozwiązaniem jest również oferowanie pracownikom np. dodatkowych dwóch dni urlopu, jeżeli w ciągu roku wykorzystają pełną pulę dni wolnych przysługujących ich na podstawie kodeksu pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *