Jakich pracowników szukali rekruterzy w czerwcu 2019 roku? Raport GoldenLine

W czerwcu 2019 roku za pośrednictwem Wyszukiwarki Kandydatów wiadomość od rekrutera otrzymało 20,5 tysiąca osób posiadających profil zawodowy w serwisie GoldenLine.

Najczęściej poszukiwani byli: kierownicy z branży budowlanej, specjaliści ds. sprzedaży oraz specjaliści ds. obsługi klienta. Najwięcej wiadomości rekruterzy wysłali do osób mieszkających w województwie mazowieckim i dolnośląskim. Dominująca kategoria wiekowa to 30-40 lat.

Kogo szukali rekruterzy za pomocą Wyszukiwarki Kandydatów na GoldenLine?

Wyszukiwarka Kandydatów jest narzędziem umożliwiającym bezpośrednie dotarcie do odpowiednich kandydatów. W czerwcu 2019 roku wiadomość od rekrutera z zaproszeniem do procesu rekrutacji za pośrednictwem GoldenLine otrzymało 20 521 użytkowników posiadających profil zawodowy w serwisie. Jak wynika z analiz GoldenLine, wśród osób, które otrzymały wiadomość od rekrutera, 10% stanowili kierownicy z branży budowlanej. Na drugim miejscu znaleźli się specjaliści ds. sprzedaży (7%), na trzecim zaś specjaliści ds. obsługi klienta (4%).

Jaki jest wiek poszukiwanych pracowników?

W maju 2019 roku rekruterzy wysłali najwięcej ofert pracy do kandydatów pomiędzy 20. a 40. rokiem życia – w tym wieku było 31% osób, które otrzymały zaproszenie do procesu rekrutacji. Osoby powyżej 40 roku życia stanowiły 5% odbiorców wiadomości rekruterów.

Z jakich województw pochodzą najczęściej poszukiwani pracownicy?

W czerwcu 2019 roku najwięcej wiadomości od rekrutera otrzymały osoby mieszkające w województwie mazowieckim (20%), dolnośląskim (16%) i wielkopolskim (15%). Przy tym największe zapotrzebowanie rekrutacyjne jest w dużych miastach – spośród osób, które otrzymały w ubiegłym miesiącu wiadomość od rekrutera, 15% mieszka w Warszawie,  8% w Poznaniu, 7% we Wrocławiu.

Znajomość języków obcych – kogo szukali rekruterzy?

Znajomość języków obcych również jest istotna dla rekruterów. Wśród osób, które otrzymały na GoldenLine zaproszenie do procesu rekrutacji bezpośrednio od pracodawcy, 67% włada językiem angielskim na poziomie dobrym lub biegłym. Kolejnym często występującym językiem jest język niemiecki (zna go 30% użytkowników, którzy otrzymali wiadomość od rekrutera).

Jakich pracowników poszukiwali rekruterzy za pośrednictwem ogłoszeń o pracę?

Większość z nich została skierowana do kandydatów zamieszkujących województwo mazowieckie (20%) i śląskie (12%). Trzecie z kolei to oferty pracy za granicą (11%)

Jak wynika z analiz GoldenLine, największa liczba ofert była skierowana do osób pracujących w obszarze Produkcja i objęła 28% wszystkich opublikowanych ogłoszeń. Na kolejnych miejscach znalazły się: Sprzedaż (15%), Obsługa klienta/Call Center (11% wszystkich ofert), Inżynieria/Elektronika/Technologia (11% ofert)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *